LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-0 Al Nassr FC (φιλικό) «Πήραν... ότι έδωσαν οι δυο ομάδες»

"Δίκαιη" ισοπαλία και για τις δύο ομάδες που πήραν ότι έδωσαν στον αγωνιστικό χώρο, δηλαδή το απόλυτο "μηδέν". Οι δυο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές όπου θα μπορούσαν να σκοράρουν όμως δεν τα κατάφεραν. Οι Άραβες είχαν δοκάρι στο β μέρος της φιλικής αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα ΑΠΟΕΛ 0-0 Αλ Νάσσρ.

Διαιτητής η Βουλγάρα Χριστίνα Κούντεβα.

00' Ξεκίνησε η αναμέτρηση. ΑΠΟΕΛ 0-0 Al Nassr FC, φιλικό.

08' καλή ευκαιρία με την σέντρα του Οκριασβίλι, ο Ντανίλο όμως δεν μπόρεσε για το τελικό σουτ.

12' σέντρα ο Θεοδώρου, ο ΝΤΕΒΙ έπιασε το σουτ, πολύ ψηλά, άουτ.

26‘ - Κίτρινη κάρτα στον Lundemo.

29' Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

35' άστοχο σουτ του Οκριασβίλη.

36' Μεγάλη επέμβαση του Νεόφυτου Μιχαήλ που αποκρούει σε κόρνερ, μια τεράστια ευκαιρία σε τετ α τετ των αντιπάλων.

39' ευκαιρία για τους Άραβες, έξω η μπάλα.

41' νέο τετ α τετ και νέα ευκαιρια για τους Άραβες, το χλιαρό σουτ αποκρούει εύκολα ο "Παπουτέ".

42' κόρνερ η Αλ Νασσρ

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο στάδιο Πράβετς. ΑΠΟΕΛ 0-0 Al Nassr, φιλικό.

46' Έναρξη 2ου ημιχρόνου. ΑΠΟΕΛ 0-0 Al Nassr FC (φιλικό).

46' Αλλαγές ΑΠΟΕΛ:

Εκτός οι Μιχαήλ, Lundemo & Θεοδώρου.

Εντός οι Uzoho, Jack Burn & Εφραίμ.

47' μεγάλη ευκαιρία για τους αντιπάλους, σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, ψηλά και εκτός εστίας. Σάντος και Σαμπάλα "έχασαν" τον επιθετικό της Αλ Νάσσρ. Ευτυχώς δεν έγινε η ζημιά.

52' κόρνερ η Αλ. Νασσρ, άστοχη έξοδος του Ουζόχο που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και την κερδίζει ο Πετρός...

52' Δοκάρι για την Αλ Νασσρ με τον Πετρός, αφύλακτος στο 2ο δοκάρι. Παραπαίει η άμυνα μας κι ο τερματοφύλακας Ουζόχο.

53' σέντρα ο Εφραίμ, καρφωτή κεφαλιά ο Κατσαντώνης, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

54' σέντρα του ΝΤΕΒΙ, μελέ μέσα στα αντίπαλα καρέ, κανένας δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.

60' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Ndongala / Εκτός ο Okriashvili.

67' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Wheeler / έξω ο Zabala Facu.

68‘ Κίτρινη κάρτα στον Βραζιλιάνο αμυντικό της ομάδας μας Santos.

70' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Πολυκάρπου / Έξω ο Danilo.

73' η φάση του αγώνα για το ΑΠΟΕΛ. Μεγάλη κάθετη μπαλιά του ΝΤΕΒΙ στον Ντογκαλά. Μόνος ο Βέλγος, φάτσα με τον αντίπαλο κήπερ, δεν κάνει το πλασέ, προτιμά να δώσει δίπλα στον επερχόμενο Κατσαντώνη (που ήταν μαρκαρισμένος από τον αντίπαλο αμυντικό), χλιαρή όμως  η πάσα κι ευκαιρία κάνει φτερά αφού την πρόλαβε ο αντίπαλος αμυντικός. Μεγάλο λάθος του Ντογκαλά.

74' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο νεαρός Βρόντης / έξω ο Αρχηγός Tomas Devincenti.

80' Διπλή αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ:
Μέσα οι Κούτσακος & carlos dias.
Έξω οι Κατσαντώνης & Santos.

90' δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90+2' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Τσουτσούκης / έξω ο Καρώ.