LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 BNEI SAKHNIN, «Ήττα στο φιλικό με την Sakhnin»

LIVE: Φιλική ήττα του ΑΠΟΕΛ από την Bnei Sakhnin.

Στο δεύτερο φιλικό επί Βουλγαρικού έδαφους και στα πλάισια της προεοιτμασίας του, ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Μπνέι Σακχνίν από το Ισραήλ με 1-0.

Έναρξη του φιλικού αγώνα:

4' Κεφαλιά του Βινίσους, ψηλά έξω η μπάλα.

7' Αναγκαστική αλλαγή ο Σάβιτς, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, με τον Καρώ να μπαίνει στην θέση του.

41' Συστημένη σέντρα του Εφραίμ, με τον Κβιλιτάια να πιάνει την πισινή κεφαλιά και τον αντίπαλο τερματοφύλακα  να μαζεύει δύσκολα την μπάλα.

46' Κεφαλιά του Θεοδώρου, έξω η μπάλα.

Τέλος Α' ημιχρόνου

Έναρξη Β'ημιχρόνου.

46' Αλλαγές ΑΠΟΕΛ: Μέσα οι ΝΤΕΒΙ και Ντονγκαλά / έξω οι Μπερν και Εφραίμ.

Δοκάρι του ΑΠΟΕΛ με τον Ντανίλο.

57' κίτρινη στον Λουντέμο.

63' Αλλαγές ΑΠΟΕΛ: Μέσα οι Πολυκάρπου, Κούτσακος, Κατσαντώνης και Ουζόχο / έξω οι Βρόντης, Λουντέμο,Ντανίλο και Μιχαήλ.

65' Λάθος μεταβιβαση της μπάλας από τον Καρώ στα πλάγια, από τη μια άκρη του γηπέδου στην άλλη με τους Ισραηλίτες να κερδίζουν τη μπάλα και να φεύγουν στην επίθεση.

66' Σε θέση βολής ο Ισραηλίτης φορ, μεγάλη απόκρουση του Ουζόχο σε κόρνερ.

68' ΓΚΟΛ για την Καχρίν 0-1 από κτύπημα κόρνερ! Ο Βαρένα αφύλακτος στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, έπιασε την κεφαλιά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του! Λάθος του Καρώ που "έκλεινε" το πεδίο του Ουζόχο.

76' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Ντίαζ, έξω ο Θεοδώρου.

80' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Σάντος / έξω ο Καρώ.

81' κίτρινη κάρτα στον Πολυκάρπου.

87' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Σταύρος Γεωργίου και ο Γιάννης Τσουτσούκης / έξω οι Κβιλιτάϊα και Σαμπάλα.