LIVE: ΑΠΟΕΛ 4-2 ΟΜΟΝΟΙΑ, 11Η αγ. «LIVE γλέντι στο ΓΣΠ»

POST GAME:

«ΑΠΟΕΛ 4-2 Ομόνοια Λευκωσίας 11η αγωνιστική, παγκύπριο πρωτάθλημα CYTA. Ο ΑΠΟΕΛ επιβλήθηκε άνετα 4-2 εντός έδρας, της αιωνίου αντιπάλου και τερμάτισε στην 6η θέση στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος, εξασφαλίζοντας τα «Καλά Χριστούγεννα» σε ολόκληρη την οικογένεια των γαλαζοκιτρίνων.

Μόλις στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης οι γαλαζοκίτρινοι πήραν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Λάνγκ, έπειτα από τρομερή ενέργεια του Θεοδώρου (1-0).

Στο 39' ισοφαρίζει η Ομόνοια με τον Παπουλή σε 1-1.

46' προβάδισμα με Γιάννη Σατσιά σε 2-1.

57' γκολ με πέναλτι ο Κβιλιτάια 3-1.

65' Μειώνει η Ομόνοια σε 3-2 με τον Λάνγκ.

73' Γκολ ο Νατέλ με πέναλτι. Διαστάσεις θριάμβου 4-2».

LIVE FEED TWITTER TEAM:

17' ΑΠΟΕΛ 0-0 Ομόνοια Λευκωσίας, Κυριακή, 26/12/2021 / 17:00, Στάδιο ΓΣΠ, 11η αγωνιστική, παγκύπριο πρωτάθλημα CYTA.

Με τρεις αναγκαστικές αλλαγές θα αρχίσει (συνεχίσει) το παιγνίδι ο ΑΠΟΕΛ:

17' μέσα MURTAZ DAUSHVILI / έξω MARIUS LUNDEMO

17' μέσα DIEUMERCI NDONGALA / έξω TORNIKE OKRIASHVILI

17' μέσα ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / έξω ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΡΩ

Αναγκαστική αλλαγή για τους πράσινους.

17' μέσα ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ / έξω MIKKEL MORGENSTAR PALSSON DISKERUD

17' Ο διαιτητής της συνάντησης, Βασίλης Δημητρίου, σφυρίζει την έναρξη (της συνέχισης) της σημερινής αναμέτρησης.

Η μπάλα στήνεται στο ημικύκλιο του κέντρου και στην κατοχή του ΑΠΟΕΛ για να εκτελεστεί το φάουλ. Εκτελεί ο Σαμπάλα, επιθετικό φάουλ δίνει ο Βασίλης.

κίτρινη σε παίκτη των πρασίνωνJORDI GOMEZ GARCIA PENCHE

18' κόρνερ η ομόνοια

20' επίθεση των πράσινων, σέντρα ο Λοίζου, μελέ διαρκείας με κόντρες, τελικό σουτ και άουτ.

[ίδιο επιθετικό φάουλ με τη προηγούμενη φάση, που δεν δίνεται. Γι αυτούς είναι εντάξει....]

20΄μπαλιά του Ντογκαλά για τον Θεοδώρου, τρέχει ο νεαρός στο δεξί άκρο, βγάζει με τη μία τη συρτή σέντρα για τον Κβίλη, παρεμβαίνει ο Λάνγκ και με προβολεί "σκοράρει" υπέρ του ΑΠΟΕΛ.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

21' ΑΠΟΕΛ 1-0 ΟΜΟΝΟΙΑ 11Η ΑΓ.

Ρούφα Ούζοχοχο

22' κόρνερ η ομόνοια. Αποκρούει σε νέο κόρνερ ο Σκούφος.

23' νέο κόρνερ η ομόνοια

24΄ κόρνερ η ομόνοια

26' νέο κόρνερ η ομόνοια

Χάσαμε το μέτρημα... ίσως 6ο ή 7ο κόρνερ.

27' Εκτελείται, μελέ και κόντρες διαρκείας, οι πράσινοι φωνάζουν ότι η μπάλα της γραμμή τέρματος. Καμία σχέση. Η μπάλα βρήκε στη βάση του δοκαριού και απομάκρυνε η άμυνα μας.

Ανήμπορος να αντιδράσει ο Ιταλός, ως συνήθως.

Κίτρινη στον πράσινο Νικόλα Παναγιώτου.

32' Μακρινό σουτ ο Παπουλής, η μπάλα στο γάμμα του Σκούφου που νικήθηκε και πάλι.

37' αναγκαστική αλλαγή οι πράσινοι: μέσα ο ΠΑΡΗΣ ΨΑΛΤΗΣ / έξω ο ABDULLAHI SHEHU

39' έκρυψαν ΑΝΕΤΑ τη μπάλα η πράσινοι, αντάλλαξαν με το πάσο τους 3 μπαλιές εντός της περιοχής μας κι ο Παπουλής από κοντά καρφώνει τον Σκούφο.

40' ΑΠΟΕΛ 1-1 ΟΜΟΝΟΙΑ

Φοβερό γκολ... προϊόν της ανύπαρκτης άμυνα μας.

40' σουτ ο Τσέποβιτς, στην αγκαλιά του σΚΟΥΦΟΥ.

42' κόρνερ για ΑΠΟΕΛ

42' σπρώχνεται εντός περιοχής ο ΚΒΙΛΙ, πέναλτι που δεν δίνεται, ούτε καν παρέμβαση ΒΑΡ.

44' σέντρα ο Σαμπάλλα, αποκρούει με το ανοικτό χέρι παίκτης της Ομόνοιας. Νέο πέναλτι που δεν δίνεται, ούτε παρεμβαίνει ο ΒΑΡ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

«Από 1 γκολ οι 2 ομάδες.

2 δοκάρια η ομόνοια.

2 πέναλτι ο ΑΠΟΕΛ (που δεν δίνονται)».

46' Έναρξη του β μέρους

46' σέντρα του Ντονγκαλά για τον Κβίλι, ο Γεωργιανός προσπαθεί να αποφυγεί τους 4-5 αμυντικούς που τον μπλοκάρουν, δεν μπορεί για το σουτ, δίνει δίπλα στον αμαρκάριστο Σατσιά, κάνει το μονοκάμματο σουτ ο ΓΙΑΝΝΗΣ και γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ.

ΑΠΟΕΛ 2-1 ΟΜΟΝΟΙΑ 11Η. ΑΓ.

53' Σέντρα του Σαμπάλα, πέφτει για τη κεφαλιά ψαράκι ο ΚΒΙΛΙ, έξω η μπάλα.

54' κατεβασιά του Σατσιά από δεξιά, σειρά του να σερβίρει τον ΚΒΙΛΙ που ανατρέπεται και το ΑΠΟΕΛ κερδίζει πέναλτι με την παρεμβολή του ΒΑΡ.

Το ΑΠΟΕΛ ζητά 2η κίτρινη στον μουζόχο, όχι λέει ο Βασίλης... που εξισώνει το λάθος με Σαμπάλα με αυτό.

57' εκτελεί ο Κβιλιτάια...... ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

59' ΑΠΟΕΛ 3-1 ΟΜΟΝΟΙΑ 11Η ΑΓ.

61' κίτρινη στον Ντονγκαλά

62' κίτρινη στον μουζόχοχο

64' κίτρινη στον Δημήτρη Θεοδώρου.

65' Φάουλ κερδίζουν οι πράσινοι, εκτελείται, μόνος μέσα στη περιοχή ο Λάνγκ, πηδάει και "πηδάει" τον βλάκα τον Ιταλό.

65' ΑΠΟΕΛ 3-2 ΟΜΟΝΟΙΑ 11Η ΑΓ.

67' ακούσιο φάουλ του Σαμπάλα πάνω στον Λοίζου. Από το ΒΑΡ λένε για κόκκινη, ο Βασίλης το παίρνει πάνω του και τον τιμωρεί με κίτρινη.

69' Σαμπάλα με κίτρινη κάρτα.
69' Κόκκινη στον βοηθό του Μπεργκ, Ταραπουλούζη, για διαμαρτυρίες.

71' φάουλ η ομόνοια, διώχνει με τα ακροδάκτυλα ο Σκούφος σε κόρνερ.

71' κόρνερ η ομόνοια

71' κλέβει και φεύγει ταχύτατα, μόνος στην αντεπίθεση ο Ντονγκαλά... πλησιάζει την εστία, ρίχνει την μπάλα στον ΣΑΤΣΙΑ, μόνος απέναντι στον μουζόχο ο Γιάννης, κάνει το πλασέ με τη μία, αυτή κτυπά στον Μόγκολο και τρέχει ο Γιάννης να την σπρώξει στα δίκτυα. Ο Αφρικανός τον εμποδίζει και τον ανατρέπει. Πεντακάθαρο το πέναλτι. Η επιβεβαίωση 'έρχεται και από το ΒΑΡ.
73' εκτελεί το πέναλτι ο ΝΑΤΕΛ....... γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ

75' ΑΠΟΕΛ 4-2 ΟΜΟΝΟΙΑ 11Η ΑΓ.

75' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

75' έξω ο Λουίζου, μέσα ο Bautheac.

75' έξω ο Ψάλτης / μέσα ο Kiko

77' κίτρινη στον παππουλλή

83' φάουλ εκτελεί ο Λέζιακ, στην αγκαλιά του Σκούφου.

82' κίτρινη στο Σατσιά.

89' φάουλ εκτελεί η ομόνοια.

89' επιθετικό φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ.

90' κίτρινη στον Hubocan

90' +7 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2' κίτρινη στον Daushvili.

90+4' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Diawara / έξω ο Leo Natel

90+5' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Wheeler / έξω ο Zabala

90+7' σέντρα του Ντιαβαρά, κατεβάζει ο Θεοδώρου, δίνει για τον Εντογκαλά που κάνει ένα φοβερό μαρκάρισμα επί 2-3 αντιπάλων.