ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 2-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, Β' φάση κυπέλλου «Νίκη στο κρύο και "παγωμένο" ΓΣΠ»

ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΠΡΟΥ COCA COLA 2021/2022:

«Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 2-1 τον Ολυμπιακό, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το κύπελλο Κύπρου.

Αυτή ήταν η 3η κατά σειρά νίκη του ΑΠΟΕΛ σε πρωτάθλημα και κύπελλο όπου παραμένει αήττητος εδώ και 11 αγώνες. Η τελευταία ήττα ήταν στις 3/10/21 από την Ανόρθωση.

Το σκορ άνοιξε ο Κβιλιτάϊα με κεφαλιά, από την ασίστ του Σάβιτς και τη μεσολάβηση του δοκαριού. Το γκολ θα μπορούσε κάλλιστα να πιστωθεί στον Σάβιτς, αφού η κεφαλιά του Σέρβου ήταν "δοκάρι και μέσα" πριν αυτή επιστρέψει στον Κβιλιτάϊα όπου με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με "πέτσινο" πέναλτι και ο ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη με το εξαίρετο σε δημιουργία και εκτέλεση αλλά και ασύλληπτης ομορφιάς τέρμα, του νεο-εισελθόντα στον αγώνα, Γιώργου Εφραίμ».

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΓΩΝΑ - POST GAME:

ΑΠΟΕΛ 2-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, [2-1agg.] Β’ φάση Κυπέλλου Coca-Cola, Τετάρτη, 19.01.2022 / 19:00, Στάδιο ΓΣΠ.

Danilo Campos

(Ο ποδοσφαιριστής Ντανίλο Κάμπος θα πρέπει να τιμωρηθεί πάραυτα ακόμα και με διακοπή συμβολαίου από την ομάδα μας, για την χειροδικία και την επίθεση σε βάρος συμποδοσφαιριστή του, του Κβιλιτάϊα, κατά την διάρκεια του αγώνα και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Πέραν τούτο, η προσφορά του στην ομάδα είναι ανύπαρκτη).

ΓΚΟΛ:

1 Kvilitaia (θα έπρεπε να πιστωθεί στον Savic) 1-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:

Διαιτητής ο Ανδρέας Μ. Αργυρού. (2η φετινή διαιτησία) / VAR ο Βασίλης Δημητρίου.

ΠΑΓΚΟΣ:

SCUFFET, EFREM, MAGLICA, DE VINCENTI, KATSANTONIS, SATSIAS, THEODOROU, GAVRIEL, DIAWARA, POLYKARPOU, WHEELER.

ΑΛΛΑΓΕΣ:

49' μέσα ο TOMAS DE VINCENTI / έξω ο DANILO CAMPOS

49' μέσα ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / έξω ο LEO NATEL

70' μέσα ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ / έξω ο ISSAM CHEBAKE

81' μέσα ο ANTON MAGLICA / έξω ο GIORGI KVILITAIA

81' μέσα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ / έξω ο TORNIKE OKRIASHVILI