LIVE: ΠΑΦΟΣ F.C. 3-1 ΑΠΟΕΛ (10η αγ. β' φάση) «Χωρίς νεύρο και άμυνα ο ΑΠΟΕΛ»

POSTGAME:

«Η ΠΑΦΟΣ πήρε τη νίκη από τον ΑΠΟΕΛ και επικράτησε με 3-1 στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν.

Όπως συνηθίζει ο Σωφρόνης Αυγουστή στους τελευταίους αγώνες, παρουσίασε και πάλι μια ανούσια ομάδα με παίκτες δίχως νεύρο. Μια ομάδα που παραδόθηκε άνευ όρων στην αδιάφορη Παφιακή ομάδα και έχασε το Ευρωπαϊκό τρένο του Τσάμπιονς Λιγκ. Τώρα θα πρέπει να συμβιβαστεί με το "Ττενεκκούι του Τσέφεριν" όπου χρειάζεται 3 προκρίσεις για να μπει στους ομίλους του φτωχού θεσμού της Ουέφα.

Τα τέρματα:

04' KVIDA 1-0, 33' JAIRO 2-0, 56'  LUCAS SOUZA 2-1, 79' JAIRO 3-1.

LIVE FEED:

ΠΑΦΟΣ F.C. - ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας,  Κυριακή, 22.05.2022 / 19:00, Παφιακό Στάδιο "Στέλιος Κυριακίδης", 10η αγωνιστική - β' φάση, παγκύπριο πρωτάθλημα cyta.

DIEUMERCI   NDONGALA

Ο Πορτογάλος διαιτητής, FABIO VERISSIMO σφυρίζει την έναρξη του μεγάλου αγώνα.

1,200 Αποελλίστες πήραν θέση στην Ανατολική κερκίδα του σταδίου "Στέλιος Κυριακίδης".

01' Λάθος του Σόουζα.

02' Βαθιά σέντρα για τον Εφραίμ στο αριστερό άκρο. Δεν κάνει την σέντρα, προτιμά να κινηθεί ατομικά μέχρι το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, γυρίζει την μπάλα πίσω.. κι από εκεί ξανά πίσω και πίσω από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ μέχρι τον Ντε Βινσέντι που την βγάζει έξω.

Νέο λάθος του Ντε Βινσέντι δίνει την ευκαιρία στην Πάφο να φύγει στην επίθεση...

02' κόρνερ κερδίζει η Πάφος, που δεν ήταν. Λάθος των διαιτητών εδώ.

03' εκτελείται και η Πάφος σκοράρει με τον *ΚΒΙΤΑ* που πηδάει στο κέντρο της άμυνας μας, πιο ψηλά από όλους. Έγκλημα του Βινίσιους και του Έσσελινγκ. Μεγαλύτερη ευθύνη φέρει ο Σκουφφέτ που δεν έκανε έξοδο μέσα στη μικρή του περιοχή και ούτε έκανε προσπάθεια να την αποκρούσει.

04' ΠΑΦΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ

7' κίτρινη στον LUCAS VIEIRA DE SOUZA

08' διπλή ευκαιρία για την Πάφο. Πρώτα κτυπά στο δοκάρι του Σκουφφέτ και στη συνέχεια την βγάζει κόρνερ ενστικτωδώς. Από τύχη δεν φάγαμε το 2ο γκολ.

14' σουτ ο Βαλακάρι, αποκρούει σε κόρνερ ο Ιταλός.

14' κόρνερ η Πάφος.

Χαμένο το ΑΠΟΕΛ στον αγωνιστικό χώρο. - Δεν μπορεί να ολοκληρώσει μια προσπάθεια.

17' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

18' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

20' πρώτη ευκαιρία με Εφραίμ. Μόνος απέναντι στον κήπερ της Πάφου, κάνει το σουτ.... παρεμβολή  ποδιού αμυντικού στην πορεία της μπάλας και πάει κόρνερ.

20' τρίτο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

25' σέντρα του Σαρφό.

26' νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ. Ανούσιο κι αυτό.

32' αδράνεια της άμυνας μας καθώς και του Ιταλού τερματοφύλακα και δεύτερο γκολ για την Πάφο από τον Ζάϊρο.

33' ΠΑΦΟΣ 2-0 ΑΠΟΕΛ

Γκολ η Πάφος - Πάει για νέα τεσσάρα η Πάφος??

44' Φάουλ εκτελεί ο Πέδρο, πισινή κεφαλιά ο Ζόουζα, μόλις έξω η μπάλα.

45' ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

0-0 στο Τσίρειο - Χάνει μοναδική ευκαιρία η ΑΕΚ με το δοκάρι.

Διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

45' μέσα KANDET DIAWARA / έξω ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ

45' μέσα ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΡΩ / έξω ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ

46' άρχισε το 2ο μέρος.

48' κάθετη μπαλιά του Ντογκαλά για τον Ντιαβαρά. Ανατρέπεται εντός περιοχής ο Σουλειμάν. ΊΣως να ήταν και πέναλτι. Τίποτα λέει ο διαιτητής.

48' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

49' νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, το 7ο.

49' κίτρινη στον TOMAS SEBASTIAN DE VINCENTI

55' γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ ο ΑΠΟΕΛ

55' πισινό τακουνάκι του Ντε Βινσέντι που βγάζει μόνο τον Σόουζα, πλασέ και γκολ από τον Λούκας.

56' ΠΑΦΟΣ 2-1 ΑΠΟΕΛ.

Η ΑΕΚ προηγείται και είναι αυτή στη 2η θέση τώρα.

57' κίτρινη κάρτα ο KENAN BAJRIC / Πάφος.

68' αλλαγή ο Πάφος: μέσα ο STEFAN PANIC / έξω ο VLAD MIHAI DRAGOMIR

70' Θέλω νίκη και βγάζω Ντογκαλά - ΜΠΡΑΒΟ - και κρατάω μέσα 5 αμυντικούς άμπα τζιε φάω άλλο γκολ.

71' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο ANTON MAGLICA / έξω ο DIEUMERCI NDONGALA

78' Σέντρα της Πάφου, κανείς δεν μαρκάρει τον Ζάϊρο και σκοράρει το 3ο γκολ της Πάφου. Ούτε ο Σκουφφέτ βγήκε να του κλείσει το οπτικό πεδίο. Ούτε καν έξοδο δεν έκανε.

79' ΠΑΦΟΣ 3-1 ΑΠΟΕΛ.

ΕΓΚΛΗΜΑ @apoelfcofficial  ΕΓΚΛΗΜΑ

3ο γκολ η Πάφος () Κεντρικοί αμυντικοί από τα LIDL

"Τερματοφύλακας" ??? ούτε που το εκπτωτικό χωριό δεν τον αγοράζω

Να τον χαίρεσαι @taras7777

80' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / έξω ο JOAO PEDRO GUERRA CUNHA.

82' Αλλαγή η Πάφος: DOUGLAS AURELIO / ONNI JOHANNES SIMONPOIKA VALAKARI.

86' Φάουλ παραχωρεί ο Σόουζα που κτυπά αντίπαλο και δέχεται την κίτρινη κάρτα, που είναι η δεύτερη και αμέσως δέχεται την κόκκινη.

87' Συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ για την συνέχεια.

87' τέταρτο γκολ για την Πάφο που ακυρώνεται ως όφσαϊντ. ΚΙ ΌΜΩΣ έπρεπε να μετρήσει για να πιάσει η Πάφος το ΚΟΤΑ.

90' γκολ ο ΑΠΟΕΛ με τον Θεοδώρου που ακυρώνεται ως όφσαϊντ. Πιστεύω ήταν καλυμμένος ο Δημήτρης. Τι σημασία έχουν πια όλα αυτά.

90' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90' αλλαγή η Πάφος: MAGOMEDKHABIB ABDUSALAMOV / JAIRO DE MACEDO DA SILVA.

90+1' αλλαγή η Πάφος: NAVARONE CHESNEY KAI FOOR / FRANKO KOVACEVIC.

90+3' ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΟΛΑ.

1. «Η γλυκιά εκδίκηση του Κίρζη - Πήρε πρωτάθλημα με δικό του προπονητή και έδωσε τη 2η θέση εκεί που ήθελε».

2. «Απαιτούμε να αποδοθούν ευθύνες - ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΕΦΑΛΙΑ - Κάθε κατεργάρης στο σπίτι του @apoelfcofficial ».

3. «Κάθε αγώνας θα είναι τελικός / Ρώσσικη ρουλέτα / Κάθε αποκλεισμός θα είναι οδυνηρός.

July 21 20222nd qualifying round Europa Conference League, 1st leg. Μετά θα αρχίσουν οι λαχνοί».

4. «Τα είχα ΟΛΑ στα πόδια μου, Πρωτάθλημα - Κύπελλο - Τσάμπιονς Λιγκ και τα έχασα ΟΛΑ. Υπάρχουν ευθύνες και να αποδοθούν - ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΕΛ».