ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΕΚ 2-2 ΑΠΟΕΛ (β' φάση - 3η αγωνιστική) «Οι «γαλαζοκίτρινοι» διατηρήθηκαν στην κορυφή και στο +2 από τον ΑΡΗ»

Ο ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να περάσει από το «ΑΕΚ Αρένα», καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 2-2 με την ΑΕΚ Λάρνακας.

ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ έμειναν ισόπαλοι με σκορ 2-2 και η αγωνία στο πρωτάθλημα συνεχίζεται. Οι «γαλαζοκίτρινοι» διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας με 62 βαθμούς, στο +2 από τον ΑΡΗ, που ανέβηκε στη δεύτερη θέση μετά τη νίκη του με 1-0 επί του Απόλλωνα. Οι «πεζοπορικοί» έπεσαν στην τρίτη θέση με 58 βαθμούς.

Η «ΑΕΚ του Όλτρα» απέδειξε για ακόμη μια φορά πως είναι «σκληρό καρύδι» στην έδρα της και «έκοψε» βαθμούς από τους επίδοξους πρωταθλητές. Οι «Σκαλιώτες» άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Γκιούρσο στο 10'ο λεπτό. Στη συνέχεια ανάλαβε δράση ο ΚΒΙΛΙΤΑΙΑ και με δύο δικά του τέρματα πρώτα στο 11' ισοφάρισε και στο 37' έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΑΠΟΕΛ με 1-2. Η "άτακτη" και αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση μετά το 60', έδωσε την ευκαιρία στον Τρισκόφσκι να ισοφαρίσει για την ΑΕΚ στο 88'ο λεπτό που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.