ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΠΑΦΟΣ FC [#2η αγ. εξ αναβολής] «Ο Wilson βροντοφώναξε πως το ματς ανήκει στον ΑΠΟΕΛ»

Τα κυριότερα στιγμιότυπα του ντέρμπι στο ΓΣΠ, ΑΠΟΕΛ 1-0 ΠΑΦΟΣ.

«Ο WILSON σημείωσε με καρφωτή κεφαλιά το μεγάλο τρίποντο και οδήγησε τον ΑΠΟΕΛ στη πρώτη νίκη στην έδρα του.

Ο ΓΟΥΙΛΣΟΝ βροντοφώναξε πως το ματς ανήκει στον ΑΠΟΕΛ. Ο χρόνος στο ΓΣΠ πλησίαζε στο τέλος του καθώς έμεναν μόνο 5 λεπτά μέχρι το 90λεπτο και η μπάλα ήταν στην κατοχή του Ντονγκαλά. Την άφησε αριστοτεχνικά από τα πόδια του και με όμορφο τρόπο έβγαλε τη σέντρα στον ΓΟΥΙΛΣΟΝ που μόλις είχε περάσει στο παιγνίδι. Αυτή δεν του χάλασε το χατίρη. Κατέληξε συστημένη στο κεφάλι του ΓΟΥΙΛΣΟΝ κι αυτός την κάρφωσε στο πλεκτό της Πάφου εν μέσω αποθέωσης. Πρώτο άγγιγμα από τον Γουίλσον και γκολ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού... στους πανηγυρισμούς!!!

Το γκολ του ΓΟΥΙΛΣΟΝ: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΠΑΦΟΣ