ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-2 ΑΠΟΕΛ, 9η αγ. «Κέρδισε την μαχητική Καρμιώτισσα και έπιασε κορυφή»

ΑΠΟΕΛ: Κέρδισε 2-1 την μαχητική Καρμιώτισσα και την κακή διαιτησία και έπιασε κορυφή!

Ο ΑΠΟΕΛ με κυριαρχική εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, επέβαλε τον ρυθμό του και τελικά κέρδισε με 2-1 την μαχητική Καρμιώτισσα, και την κακή διαιτησία, η οποία έβαλε δύσκολα στους πρωτευουσιάνους στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι γαλαζοκίτρινοι  με σουτ του Ντογκαλά μέσα από την περιοχή πήραν το προβάδισμα όταν στο 24ο λεπτό ο Μαρκίνιος έδωσε την ασίστ στον Ντιμερσί. Το γκολ επικυρώθηκε από το ΒΑΡ μετά από 2 λεπτά και αφού το παιγνίδι συνεχιζόταν κανονικά ενώ είχαν αλλαξει 2 φορές οι φάσεις.

Προβολή του Πολυκάρπου, παίρνει ο Σατσιάς και πασάρει στον Ντάλσιο, κάθετη μπαλιά σαράντα μέτρων στον Ντογκαλά, φεύγει με ταχύτητα ο Ντιμερσί στο αριστερό άκρο της επίθεσης και την κατάλληλη στιγμή βγάζει την σέντρα στον Κβιλιτάϊα που με κεφαλιά ψαράκι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της γηπεδούχου ομάδας. Χρειάστηκε εξονυχιστική μελέτη από το ΒΑΡ για να επικυρώσουν το τέρμα αφού δεν βρήκαν την τρίχα του ΚΒΙΛΗ για να το ακυρώσουν.