ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 0-2 Ανόρθωση (6η αγωνιστική - β' φάση) «Ανεπίτρεπτη γκέλα... μόνο ΝΤΡΟΠΗ!»

ΑΠΟΕΛ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-2 Highlights (7/4/2024)

Στις δύο απανωτές ήττες στη Λεμεσό και στο ΓΣΠ απέναντι σε ΑΡΗ και Ομόνοια, ήρθε να προστεθεί μια τρίτη ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, αυτή τη φορά από την Ανόρθωση στο ΓΣΠ. Μπορεί να μεσολάβησε η εκτός έδρας νίκη πάνω στην ΑΕΚ αλλά κανείς δεν το πίστευε ότι φύγαμε με το τρίποντο από την Λάρνακα. Οι τρεις ήττες είναι αυτές που θα στερήσουν από τον ΑΠΟΕΛ τον τίτλο του πρωταθλήματος.

Τα ίδια πέρσι - τα ίδια και πρόπερσι τέτοια εποχή!

Στο σημερινό παιγνίδι ο ΑΠΟΕΛ στο «ΓΣΠ» δεν είχε καμία σχέση ποδοσφαιρικά. Είχε την άθλια εικόνα που θύμιζε σκορποχώρι και όχι ομάδα που θέλει τον τίτλο. Απέναντι στην Ανόρθωση πέτυχε αδιανόητο χαρακίρι αφού πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση.

Η αμυντική γραμμή του ΑΠΟΕΛ είχε και πάλι «θέματα», ειδικά στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, όταν η Ανόρθωση  ήταν ανώτερη. Η κυρία προηγήθηκε στο 8' με τον Γκερέρο ενώ 30 λεπτά αργότερα το δοκάρι δεν της επέτρεψε να πετύχει το δεύτερο γκολ. Αυτό ήρθε στο 62' της αναμέτρησης από τον Παρούτη.