LIVE: Ομόνοια 1-0 ΑΠΟΕΛ, 9η Αγωνιστική - Πλέϊοφς - Τελικό «Παράταση στη... στέψη για τον ΑΠΟΕΛ»

Ο ΑΠΟΕΛ δεν κατόρθωσε να “κλειδώσει” από την 9η και προτελευταία αγωνιστική τον τίτλο του πρωταθλητή, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στο ντέρμπι με την Ομόνοια, που ήταν η τρίτη φετινή από τους πράσινους σε τέσσερις αγώνες.

Η Ανόρθωση έκανε την έκπληξη, καθώς ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά σε 1-1 την ΑΕΚ και έδωσε πίσω στον ΑΠΟΕΛ την εύνοια της ισοπαλίας, καθώς η κυρία “μάχεται” για την ιστορία της και την σωτηρία της.

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε εύκολα από την Ομόνοια, σχεδόν με κατεβασμένα τα χέρια. Σε κανένα σημείο του αγώνα δεν απείλησε τους πράσινους, εκτός από την κραυγαλέα ευκαιρία του ΚΒΙΛΙΤΑΙΑ, με το δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ ψηλά άουτ, δεν παρουσία σε κάτι το ιδιαίτερο. Κυριαρχούσε η νευρικότητα, η ασυνεννοησία και το πολύ κακό κοουτσάρισμα του Πορτογάλου Κλόουν, τον οποίο η Διοίκηση πρέπει να απομακρύνει άμεσα... αν θέλει πρωτάθλημα.

Μεσολαβούν δυο βδομάδες μέχρι τον τελικό του πρωταθλήματος. Ο ΑΠΟΕΛ χρειάζεται μίνι προετοιμασία στον τομέα ψυχολογία... όχι όμως με τον τσαρλατάνο.

Ενν κουτσσιά στο Κοουτσιάρισμα

LIVE: Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ, 9η Αγωνιστική - Πλέϊοφς (β' φάση).

ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας - ΑΠΟΕΛ, Κυριακή, 28.04.2024 - 19:00, 9η αγωνιστική, Β’ Φάση, Α’ όμιλος, Παγκύπριο Πρωτάθλημα ΚΟΠ / CYTA, Primetel sports one HD, Στάδιο ΓΣΠ, Λευκωσία.

LIVE: KLICK - LIVE ON X (formally twitter)

18:30 LIVE από το στάδιο «ΓΣΠ».

(43ο επίσημο φετινό παιγνίδι για την ομάδα μας, το 35ο για το πρωτάθλημα).

Η κερκίδα των φιλοξενουμένων είναι ανοικτή για λίστα 50 ατόμων, φίλων και εκλεκτών της Διοίκησης, Πρόδρομου Πετρίδη..

Απαγορεύεται η παρουσία φιλάθλων των φιλοξενούμενων ομάδων στους εκτός έδρας αγώνες.

Ο ΑΠΟΕΛ σήμερα είναι φιλοξενούμενος της Ομόνοιας.

18:40 Στον αγωνιστικό χώρο του "ΓΣΠ" οι δύο ομάδες, για το καθιερωμένο ζέσταμα.

18:55: Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου "ΓΣΠ" για την σημερινή μεγάλη αναμέτρηση και τον πολύ καθοριστικό αγώνα για την συνέχεια και των δύο ομάδων.

Ακολουθήστε τον πιο κάτω σύνδεσμο του APOELGROUP στον X (πρώην-TWITTER) για την εξέλιξη και το σκορ του μεγάλου ντέρμπι.