ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: Ομόνοια 1-0 ΑΠΟΕΛ (9η Αγωνιστική - Πλέϊοφς) «Χάθηκε μια ευκαιρία... έρχεται μια τελευταία»

Χάθηκε μία ευκαιρία... έρχεται μία άλλη και τελευταία.

Η ομάδα της Λευκωσίας αν και ξεκίνησε καλά στα πρώτα στάδια του παιχνιδιού, βρήκε νωρίς δυο σοβαρές ευκαιρίες, δεν κατάφερε τελικά να σκοράρει και στο τέλος της βραδιάς επέστρεψε στον «Αρχάγγελο» αντί στον εξώστη με την ήττα 1-0 από την Ομόνοια.

Πλέον η προσοχή στρέφεται στον μεγάλο τελικό και στο ντέρμπι του Σαββάτου (10/5) με την ΑΕΚ στο ΓΣΠ όπου ο νικητής στέφεται πρωταθλητής για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ουσιαστικά χάθηκε μία ευκαιρία στο «ΓΣΠ» για τον ΑΠΟΕΛ όμως έρχεται μία άλλη καθώς η Ανόρθωση ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, κάνοντας δώρο στον ΑΠΟΕΛ την ισοπαλία, που μόλις είχε απωλέσει μετά την ήττα από την Ομόνοια.