CHRISTIANSEN: Αξίζαμε τη νίκη | ΙΩΑΚΕΙΜ: Μπορούσαμε για το Χι

«Ήταν αχρείαστο να αντιμετωπίσουμε τα τελευταία πέντε λεπτά με αυτό τον τρόπο» δήλωσε με "παράπονο" ο προπονητής των γαλαζοκιτρίνων Τ.Κ. αναφερόμενος στην μαζική άμυνα του ΑΠΟΕΛ στα τελευταία λεπτά, ενώ ο υπηρεσιακός της Ομόνοιας Ιωακείμ, υποσχέθηκε στον κόσμο της ομάδας του «Έξοδο στην Ευρώπη».

Οι δηλώσεις των προπονητών των δυο ομάδων, Κρίστιανσεν και Ιωακείμ.

ΤΟΜΑΣ ΚΡΙΣΤΙΑΝΣΕΝ προπονητής ΑΠΟΕΛ:
«Στο πρώτο μέρος νομίζω αξίζαμε να προηγούμαστε.

Είχαμε αρκετές ευκαιρίες κυρίως από στατικές φάσεις.
Πήγαμε στο ημίχρονο με το 2-0 και ήταν ένα επικίνδυνο σκορ γιατί αν δεν προσπαθήσεις να πετύχεις και τρίτο γκολ τότε μπορεί να υποφέρεις.
Ήταν αχρείαστο να αντιμετωπίσουμε τα τελευταία πέντε λεπτά με αυτό τον τρόπο, όμως επίσης, πρέπει να αναγνωρίσουμε πως είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα, που την περασμένη βδομάδα κέρδισε την ΑΕΛ με 4-1.
Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο παιχνίδι της Πέμπτης.
Ευχαριστούμε τον κόσμο μας για την μεγάλη στήριξη σήμερα και ελπίζω να τους δούμε την Πέμπτη και να είναι ακόμα περισσότεροι.
Καλή συνέχεια στην Ομόνοια, ελπίζω ο Κατελάρης να μην αντιμετωπίζει κάτι σοβαρό».

ΑΚΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ υπηρεσιακός προπονητής Ομόνοια:
«Ήταν ένα ντέρμπι με το όλα του.

Μπορούσε να έχει όλα τα αποτελέσματα.
Δυστυχώς για εμάς στα τελευταία δύο λεπτά δεχθήκαμε δύο γκολ, αλλά δεν τα παρατήσαμε.
Μπήκαμε στο δεύτερο μέρος, ζητήσαμε κάποιο γκολ, δεν ήρθε γρήγορα.
Πιστεύω ότι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν το Χ.
Τώρα να μιλήσουμε για ένα ντέρμπι αιωνίων αντιπάλων και να υπάρχει κόσμος στην μια κερκίδα, είναι κρίμα για το ποδόσφαιρο μας.