Οι δηλώσεις των De Camargo, Εφραίμ και BARRAL, αμέσως μετά την νίκη του ΑΠΟΕΛ

Οι δηλώσεις των Igor De Camargo, Γιώργου Εφραίμ και David BARRAL, αμέσως μετά την νίκη του ΑΠΟΕΛ με 2-1, πάνω στην αιώνιο αντίπαλο Ομόνοια, στο μεγάλο ντέρμπι του Κυπριακού ποδοσφαίρου.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ:
Κατ' αρχάς, είναι πολύ σημαντικοί οι 3 βαθμοί που πήραμε.

Νομίζω στην αρχή του παιγνιδιού ήταν κάπως ισορροπημένο το παιγνίδι.
Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου υπερτερήσαμε, είμασταν καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι στις επιθέσεις, βάλαμε τα 2 τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.
Μετά ρίξαμε στο δεύτερο ημίχρονο ρίξαμε ρυθμούς. Όταν είσαι μπροστά με ένα σκορ 2-0, κρατάς τις γραμμές σου κοντά για να ελέγχεις τις αντεπιθέσεις και να μην δεχθείς κάποιο τέρμα.
Πήραμε τους τρεις βαθμούς, είμαστε ευχαριστημένοι και τώρα βλέπουμε το επόμενο παιγνίδι.
Όταν ρίξαμε το ρυθμό, δεν σκεφτόμασταν τον επόμενο αγώνα αφού υπάρχουν 5 μέρες ακόμα, κρατήσαμε τον έλεγχο και πήραμε τους 3 βαθμούς.
Δεν μας ανησυχεί ότι σκοράραμε μόνο από τα 2 πέναλτι, είναι κι αυτά μέρος του παιγνιδιού.
Είχαμε τις προϋποθέσεις και για άλλα τέρματα, δεν τα πετύχαμε.
Πιστεύω το σκορ ήταν δίκαιο.
Ο κόσμος ήταν εκπληκτικός, τον θέλουμε πλάϊ μας.
Μείνανε άλλα 10 παιγνίδια πρωταθλήματος και όσα βγουν στην Ευρώπη και στο κύπελλο, ο κόσμος να μείνει κοντά μας, να μας σπρώξει και να μας δώσει την ώθηση που θέλουμε, ακόμα περισσότερο.
Από αύριο αρχίζουμε την μελέτη για τον επόμενο αντίπαλο, η Άντερλεχτ είναι μια μεγάλη ομάδα».

ΜΑΡΚΟΣ Igor De Camargo:
«Ήταν πολύ σημαντικό να πάρουμε τους 3 βαθμούς γατί προερχόμασταν από ήττα με τον Απόλλωνα.

Θέλαμε να μείνουμε στην κορυφή και να μπούμε στα πλέϊοφ από την 1η θέση που ήταν πολύ σημαντικό.
Είμαστε χαρούμενοι που τα καταφέραμε.
Ξεκινήσαμε το δεύτερο ημίχρονο με πλεονέκτημα και ήταν σημαντικό γιατί μπορούσαμε να διαχειριστούμε τον αγώνα.
Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε αυτό που έπρεπε.
Όλοι ξέρουν πως κάθε ντέρμπι είναι πολύ δύσκολο και τα πήγαμε καλά.
Στο δεύτερο μέρος τα πήγαμε καλά στον έλεγχο του ρυθμού και τα καταφέραμε.
Θα είναι ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι την Πέμπτη.
Θα προσπαθήσουμε να είμαστε επιθετικοί, να μην δεχθούμε γκολ και να κερδίσουμε.
Θα είναι πολύ δύσκολο.
Είναι η πρώτη φορά που ο σύλλογος φτάνει σε αυτό το σημείο, θα είναι ένα πολύ ξεχωριστό παιχνίδι με την Άντερλεχτ.
Πρέπει να τα δώσουμε όλα για να κερδίσουμε και να πάρουμε αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια».

DAVID BARRAL:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τη νίκη στο ντέρμπι της χώρας, απέναντι σε έναν άμεσο αντίπαλο στην μάχη για το πρωτάθλημα».