«Έχασε με καλάθι στη τελευταία φάση» ΟΜΟΝΟΙΑ 70-68 ΑΠΟΕΛ

Ήττα από την Ομόνοια
09/02/2020

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε από την Ομόνοια εκτός έδρας με 70-68  για την 20η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Hamilton με 20 πόντους.

Συνεχώς πίσω στο σκορ ήταν οι γαλαζοκίτρινοι στο 1ο ημίχρονο. Στην 1η περίοδο η ομάδα μας έχανε με έναν πόντο (16-15), αλλά μέχρι το τέλος του 2ου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε στους 11 (36-25).

Στην 3η περίοδο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε τη διαφορά στους 6 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίχτες του κ. Νικόλα Παπαδόπουλου μείωσαν στον πόντο (59-58), αλλά οι γηπεδούχοι ανέβασαν και πάλι τη διαφορά στους 7 (66-59). Η ομάδα μας δεν τα έβαλε κάτω και επέστρεψε ξανά στη διεκδίκηση του αγώνα, ισοφάρισε σε 68-68, αλλά δέχθηκε το καλάθι στην τελευταία φάση και έχασε με 70-68.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-15, 36-25, 56-50, 70-68.

Νικόλας Παπαδόπουλος: Garrett 14, Dendy 7, Κούνας 8, Friday 9, Cuffee 6, Hamilton 20, Γιανναράς 1, Παπάμιχαηλ 3, Λοϊζίδης.