ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΑΝΟΡΘΩΣΗ, 18η αγ. «Κορυφή με "Πορτογαλικό κλειδί"»

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 1-0 την Ανόρθωση για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος cyta, στην Λευκωσία, στο στάδιο "ΓΣΠ", με τον ΘΡΥΛΟ να κρατά καθαρά την πρωτιά στο βαθμολογικό πίνακα.

To 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ, την καλύτερη καλύτερη ομάδα στο γήπεδο, πέτυχε στο 90′ με κοντινή προβολή, η χρυσή αλλαγή του 82'ου λεπτού, Τομανέ, μετά από ασταθή απόκρουση του Αρμπολέδα σε σουτ του Γιώργου Εφραίμ, που πιστώνεται και την ασίστ. Πρώτο γκολ στη σεζόν για τον Πορτογάλο που είχε το μαγικό κλειδί για τη νίκη.

Η Ανόρθωση μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε με τον Φερρέρα μόλις στο 2'ο λεπτό, αλλά μετά υποχρεώθηκε σε παθητικό ρόλο από την γηπεδούχο ομάδα.

Ο ΑΠΟΕΛ έφτασε με την 13η νίκη στη σεζόν και 8η εντός έδρας, τους 42 βαθμούς και τη 1η θέση, την ώρα που η Ανόρθωση έμεινε στους 37, στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και στο -5 από την κορυφή.