LIVE: ΑΡΗΣ 2-1 ΑΠΟΕΛ, 3η Αγωνιστική - Β' Φάση «Μάχη μέχρι τέλους»

Ο ΑΠΟΕΛ που έπαιζε με 10 παίκτες στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, λόγω της απευθείας κόκκινης κάρτας στον Πέτροβιτς, ηττήθηκε στη Λεμεσό από τον ΑΡΗ με 2-1. Πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ο ΑΠΟΕΛ «πλήρωσε» πανάκριβα όλα τα λάθη που έκανε, βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ με 2-0 απ’ την σκληροτράχηλη ομάδα του ΑΡΗ, έχοντας χάσει στο δεύτερο μέρος δύο μοναδικές ευκαιρίες, μια με τον Σούσιτς και και μια με το δοκάρι του Τομανέ.

Μολονότι μείωσε στο 63ό λεπτό με τον Κβιλιτάϊα, δεν βρήκε γκολ ισοφάρισης στις καθυστερήσεις με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 2-1 και να νιώθει τώρα την καυτή ανάσα του ΑΡΗ και τις ΑΕΚ που ακολουθούν με τρεις και τέσσερις βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα.

Ήρωας της αναμέτρησης ο τερματοφύλακας Βιτ Μπέλετς που με τέσσερις μεγάλες αποκρούσεις κράτησε το δείχτη του σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Τίποτα δεν τελείωσε μετά την ήττα στη Λεμεσό.

Τελειώσαμε με τη πιο βρώμικη έδρα για φέτος.

Τα λέμε στα Λευκωσία Σπιλεφσκάγιεβα.

LIVE: ΑΡΗΣ - ΑΠΟΕΛ, 3η αγωνιστική - β' φάση.

18:30 LIVE: Στάδιο «άλφα μέγα αρένα» Λεμεσός.

KLICK - LIVE ON X (formally twitter)

(37ο επίσημο φετινό παιγνίδι για την ομάδα μας, το 29ο για το πρωτάθλημα).

Η κερκίδα των φιλοξενουμένων είναι κλειστή.

Απαγορεύεται η παρουσία φιλάθλων των φιλοξενούμενων ομάδων στους εκτός έδρας αγώνες.

18:40 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, για το καθιερωμένο ζέσταμα.

18:55 Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του "άλφα μέγα αρένα" για την σημερινή μεγάλη αναμέτρηση και τον πολύ καθοριστικό αγώνα για την φετινή πορεία και των δύο ομάδων.

Ακολουθήστε τον πιο κάτω σύνδεσμο του APOELGROUP στον X / TWITTER για την εξέλιξη και το σκορ του μεγάλου ντέρμπι.